niemy krzyk

„Niemy Krzyk Pokolenia Zet” – zaproszenie do udziału w projekcie

Niemy Krzyk Pokolenia Zet – czyli jak rozmawiać  

   Wsparcie, zaufanie, rozmowa, szacunek i zrozumienie te jakże proste pięć słów są hasłami przewodnimi akcji „Niemy Krzyk Pokolenia Zet”, za którą stoi Młodzieżowa Rada Miasta Poznania wraz z fundacją Zmiana Dla Jutra.  

   Dialog – to właśnie on jest celem projektu. Ale czy młodzież i dorośli potrafią znaleźć wspólny język? 

  To właśnie na tym pytaniu opiera się cały projekt. Realizatorzy chcą zobaczyć, czy dwa zupełnie różne pokolenia są w stanie się ze sobą porozumieć. W poście promującym mówią oni: „Razem chcemy uczyć się, rozmawiać, znaleźć wspólny język mimo różnicy wieku. Zależy nam, abyśmy wzajemnie przeprowadzili dialog, który pomoże zrozumieć obie strony”. Projekt jest adresowany do uczniów szkół średnich miasta Poznań, a aby stać się jego częścią należy wziąć udział w niedługiej ankiecie, do której link znajdziesz na dole artykułu.  

   Projekt prowadzony ma być jako seria spotkań, które trwać mają od marca do maja, jednorazowo każdego tygodnia, nie oznacza to jednak, że trzeba uczestniczyć w każdym ze spotkań, to w ilu się weźmie udział jest kwestia czysto indywidualną. Godziny natomiast będą uzgadniane na bieżąco. Jak możemy się również dowiedzieć od organizatorów podczas spotkań będzie możliwość wypowiedzenia się na najróżniejsze tematy, lecz nie będzie to obowiązek, co oznacza, że jeśli wolisz słuchać bez wypowiadania się na którąkolwiek z kwestii nie będziesz musieć tego robić.  

   Do powstania projektu przyczyniły się dwie uczennice naszej szkoły: 

  • nasza przewodnicząca – Maria Nowakowska, która już od dawna jest radną Młodzieżowej Rady Miasta Poznania, 
  • Natalia Kabacińska z klasy 2j, która zajęła się realizacją spotu, do którego link także znajdziesz poniżej.

Autor: Filip Brzoza 

 link do ankiety:

https://docs.google.com/forms/d/1xqMNkFUyNwp_qSMjZXopwK3KARG9CRmAUd4Rp7Mxrjk/viewform?fbclid=IwAR3CiEd9bh24TbtK1TyLYHH6C6WNn_gYydsffNkk4l23qhSCQ-QlxmBmfUA&edit_requested=true 

link do spotu:

 https://youtu.be/IgJOyI3Z9mE