Zaproszenie na Dni CEO

Zaproszenie na Dni Centrum Edukacji Obywatelskiej

Dni Centrum Edukacji Obywatelskiej to trwające od 7 do 17 czerwca wydarzenie online skierowane do nauczycieli, nauczycielek, dyrektorów, dyrektorek, uczniów i uczennic oraz wszystkich zainteresowanych mądrą edukacją. Składać się ze spotkań merytorycznych, warsztatów oraz webinariów, których wspólnym mianownikiem będzie rozmowa o aktualnych wyzwaniach szkoły. Podczas Dni CEO szczególne miejsce poświęcone będzie wspólnocie szkolnej: nauczaniu i (d)ocenianiu, rozmowie, wzajemnym relacjom, włączaniu wszystkich uczniów i uczennic w życie szkoły. Organizatorzy skupią się na tym, jak funkcjonowanie szkolnej wspólnoty przekłada się na postawę obywatelską w ujęciu lokalnym i globalnym. 

To wydarzenie będzie okazją do refleksji o tym, czego w tym roku szkolnym najbardziej nam brakowało, ale także do rozmowy o tym, co mimo niesprzyjających warunków się udało. Wspólnoty będzie można doświadczyć także w praktyce – jednym z najważniejszych elementów spotkania jest stworzenie przestrzeni do rozmowy i wymienienia punktów widzenia. Szczególne ważne jest, by o swoim doświadczeniu szkolnym podczas spotkania opowiedzieli sami uczniowie.

Jeśli jesteś społecznikiem, lubisz wyzwania, stawiasz na rozwój to jest to propozycja dla Ciebie! Już wkrótce na stronie https://ceo.org.pl/dni-ceo ukaże się program Dni CEO.

Zapraszamy w imieniu Centrum Edukacji Obywatelskiej.