Ekologiczna akcja McDonald’s z udziałem klasy 1j

Dnia 17 czerwca br. uczniowie klasy 1j wraz z wychowawcą Lidią Potocką wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Eco Heroes – sprzątanie świata. Inicjatywa ta jest wspierana między innymi przez dużą i słynną sieć gastronomiczną McDonald’s. Corocznie bierze w niej udział również wiele innych znanych firm oraz organizacji. W ten sposób łączy się biznes ze społecznością wolontariuszy kochających planetę Ziemię.
   Celem akcji jest edukacja proekologiczna młodych ludzi, dbałość o środowisko przyrodnicze oraz promocja bycia „eko”.
Nasi uczniowie w specjalnych koszulkach oraz firmowych kamizelkach, wyposażeni w specjalistyczny sprzęt do zbierania i składowania odpadów oraz wodę do picia, wyruszyli na zielone tereny poznańskiego centrum sportowo-rekreacyjnego „Malta”.
Trwająca blisko trzy godzinna praca przebiegała w ogromnym zaangażowaniu młodzieży i chęci zebrania jak największej ilości śmieci.
Akcja zakończyła się zebraniem sporej ilości wyrzuconych w nieodpowiednie miejsca odpadów, a postawa naszych uczniów spotkała się z podziwem osób nadzorujących przebieg tego działania.
W nagrodę organizatorzy akcji ufundowali wszystkim uczestnikom obfity poczęstunek w restauracji sieci McDonald’s, wszyscy także otrzymali bardzo praktyczne, firmowe gadżety, takie jak worki-plecaki, torby termiczne, koszulki bawełniane. Były też nagrody specjalne dla najbardziej zaangażowanych osób jak power banki, lunch boxy.
   Zadowoleni, spełnieni, a przede wszystkim zainspirowani do walki z zanieczyszczeniem środowiska uczniowie powrócili do domów.
Lidia Potocka