Europejski Dzień Języków Obcych

W dniu 26 września br. w naszym liceum świętowaliśmy Europejski Dzień Języków Obcych.
Zaczęliśmy akcentem muzycznym. Każda z klas pierwszych  wzięła udział w konkursie piosenki. Zadanie polegało na wykonaniu dwóch piosenek: jednej w języku angielskim, a drugą uczniowie z poszczególnych klas pierwszych wykonali w języku niemieckim, portugalskim, czeskim i norweskim. Uczniowie dali ponieść się tanecznym rytmom i cały konkurs przebiegł w bardzo miłej atmosferze. Pierwsze miejsce zajęła klasa 1d,  na drugim znalazła się klasa 1c, a klasy 1a i 1b zajęły miejsce 3.
  Klasy drugie konkurowały w zadaniu na tłumaczenie tekstów . Dwuosobowe grupy wyłonione przez klasy zmierzyły się z tekstami w językach angielskim, hiszpańskim i niemieckim.
  Klasy trzecie wzięły udział w quizie Jeden z Dziesięciu w języku angielskim. Każda klasa wytypowała swoich  trzech przedstawicieli, którzy dzielnie odpowiadali na pytania sprawdzające ich wiedzę w zakresie znajomości języka, historii, geografii  w obszarze krajów europejskich. Klasa 3a zajęła pierwsze miejsce. Na drugim miejscu uplasowała się klasa 3b.
Gratulujemy!
Wasi nauczyciele języków obcych:)