okładka

Konkurs fotograficzny „Error_2k02…”

    Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym „Error_ 2k02…” organizowanym przez Dział Fotografii Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu.

Czekamy na informacje, nakazy, zakazy…

Ktoś szuka antidotum.

Do naszego podręcznego słownika należy dopisać nowe słowa;

słowa, których znaczenie znaliśmy, ale były tak odległe (…)

Ten stan się przedłuża; „…może i dobrze…” /

„Niech to się już skończy!”

Czy na coś czekamy? Na normalność, ale czy to tylko stan przejściowy?

A może to jest normalność, a my o tym jeszcze nie wiemy…

„Może się spotkamy…” „tylko do 5 osób…” „Ktoś odbiera nam wolność!” „Mam to gdzieś.”

„Od jutra zostajemy w domach”,

… „to już trzeci miesiąc”

„…coś się rwie, nie słychać cię…”; „Połączę się później”

„Dzisiaj nie wychodzę…”,

„wywaliło mnie”

  Konkurs skierowany jest do Was – młodzieży, której głos w obecnym czasie zdaje się być niesłyszalny, do osób, które stają się niemymi wykonawcami nakazów „od – do” w ramach wyższych, często niezrozumiałych dla nich celów; zmuszonych zmienić swoje dotychczasowe zwyczaje, rezygnując przy tym z tego, co dla młodości istotne, ważne i podporządkować się temu co „właściwe”.

  Konkurs ma na celu oddanie głosu i zaprezentowanie myśli, wrażliwości i refleksji młodych ludzi w tym bezprecedensowym dla nas wszystkich czasie, który być może na nowo zdefiniuje nasze wzajemne relacje oraz nada nowe znaczenie /wielu/ słowom i zwyczajom.

   Error 2k20… jest zarazem konkursem fotograficznym jak i naborem na wystawę, której wernisaż jest planowany 1.06.2021. Całości wydarzenia będzie towarzyszyła publikacja, w której będzie zaprezentowany szeroki wybór zgłoszonych prac. Na zgłoszenia czekamy do 10.05.2021. Nadesłane prace oceni profesjonalne jury. Dla autorów najciekawszych realizacji są przewidziane nagrody rzeczowe. Udział w konkursie jest bezpłatny.

   Na stronie: https://www.wbp.poznan.pl/foto…/konkursy/error_2k20…/…

znajdują karty zgłoszeń dla osób pełnoletnich i niepełnoletnich oraz regulamin konkursu. Karty zgłoszeń prosimy uzupełnić i odesłać wraz ze zdjęciami na adres:

foto@wbp.poznan.pl