Spektakl „Dziadek do orzechów” zachwyca 1j:)

Dnia 12 grudnia br. grupa uczniów klasy 1j wraz z wychowawcą Panią Lidią Potocką uczestniczyła w przedstawieniu zatytułowanym ” Dziadek do orzechów”, wykonanym przez The Royal Ballet and Orkiestra Royal Opera House. Sztuka została zekranizowana i na żywo transmitowana w poznańskim kinie Helios.
„Dziadek do orzechów” to klasyczna baśń muzyczna, której jedną z najbardziej znanych adaptacji jest balet Piotra Czajkowskiego. Sztuka ta opowiada o dziewczynce imieniem Klara, która otrzymuje od dziadka magicznego orzecha. Po otwarciu orzecha Klara przenosi się do krainy marzeń, gdzie spotyka różne postacie, w tym samego Dziadka do orzechów. Ta urocza i kolorowa produkcja zachwyciła uczniów nie tylko wspaniałą muzyką, ale także baśniową atmosferą, pięknymi kostiumami i widowiskowymi tanecznymi przedstawieniami. Dzięki  niezapomnianej  oprawie wizualnej, efektom świetlnym, młodzież przeniosła się w świat świątecznej magii, pełnej zachwytu, uniesienia i radości.
Uczniowie pełni wrażeń, przekonani, że warto korzystać z kulturalnych rozrywek, po trwającym trzy godziny spektaklu, żywo wymieniali się własnymi refleksjami, spostrzeżeniami, ale też i podziwem.

Atrakcja ta pokazała im, że warto wolny czas spędzać w kulturalny sposób, gdyż jest to bardzo rozwijające dla człowieka, uwrażliwiające na piękno sztuki, poszerzające horyzonty myślowe, a także pozwala uczyć się poprzez rozrywkę i zabawę .

Poza tym to doskonały sposób na integrację zespołu klasowego ze sobą oraz wychowawcą, który widząc swoich wychowanków w sytuacjach pozaszkolnych poznaje ich inaczej, głębiej, a to wpływa korzystnie na współpracę w codzienności szkolnej, dzięki budowaniu pozytywnej relacji i bliższej więzi.
Lidia Potocka