Awans Wiktora z 3b do etapu okręgowego Olimpiady Geograficznej

Napłynęła do nas bardzo dobra wiadomość.

Ale po kolei.
W Etapie Szkolnym pięćdziesiątej edycji ogólnopolskiej Olimpiady Geograficznej wzięło udział aż pięciu uczniów naszej szkoły. Ich zadaniem było napisanie pracy na jeden z czterech zaproponowanych tematów. Do Komisji Szkolnej spłynęło 5 prac, które napisali następujący uczniowie: Karolina Świdurska (3b), Wiktor Żelazo (3b), Piotr Markowski (2f), Ryszard Granpos (3c) oraz Bartosz Cichy (3a). Uczniowie pisali swe prace pod opieką nauczycieli uczących przedmiotu: Pani Hanny Kamińskiej i Pana Pawła Szydłowskiego. Komisja szkolna zakwalifikowała do dalszego etapu trzy pierwsze prace. Trafiły one do komisji uczelnianej, która poddała dalszej weryfikacji nadesłane prace.  Jedna z prac – Wiktora Żelazo na temat: „Rozwój infrastruktury rowerowej w gminie Granowo inwestycją w przyszłość”, została zakwalifikowana do II Etapu Olimpiady Geograficznej. To znaczy, że Wiktor w lutym 2024 roku weźmie udział w Okręgowym Etapie Olimpiady Geograficznej. Serdecznie Wiktorowi gratulujemy i życzymy kolejnego sukcesu!
Ze względu na procedurę odwoławczą, być może lista uczestników uczniów X LO w Etapie Okręgowym się zwiększy. Jeśli tak się stanie, to o tym poinformujemy.

Paweł Szydłowski