Noc Biologów 8 stycznia 2021

Tegoroczna, już X edycja Nocy Biologów odbyła się w nietypowej formule. Z uwagi na pandemię Covid-19 miała ona miejsce w przestrzeni wirtualnej. Dzięki temu mogliśmy nie tylko wysłuchać interesujących wykładów i prelekcji czy uczestniczyć w warsztatach na WB UAM ale też na innych polskich uczelniach. Tematyka dotyczyła człowieka i mikroorganizmów. „Bohaterem” tej edycji był niewątpliwie wirus SARS-Cov-2, którego sylwetka przewijała się przez mnóstwo wykładów i wystąpień, m.in. prof. UAM dr hab. Michała Rurka – absolwenta naszej szkoły. X LO miało też swój udział w odkryciu talentu Piotra Rozwalaka, który obecnie jest studentem geologii oraz biologii i był jednym z prelegentów próbujących wyjaśnić wpływ wirusów na ziemski klimat. Zapraszamy na krótką fotorelację, niektóre z imprez zostały zarejestrowane i umieszczone na kanale YT, warto więc też je obejrzeć.