Udział w obchodach rocznicowych akcji „Bollwerk”

„Bollwerk” – to kryptonim największej akcji antyhitlerowskiego ruchu oporu w Wielkopolsce. W 1942 grupa żołnierzy ZWZ, na rozkaz generała Władysława Sikorskiego,  dokonała podpalenia niemieckich magazynów w porcie rzecznym w Poznaniu. Straty poniesione przez III Rzeszę były dotkliwe i zapewne przyczyniły się do załamania się niemieckiej ofensywy na froncie wschodnim.

Dokładnie w  80 rocznicę tego wydarzenia,  przed pomnikiem bohaterów Akcji Bollwerk, odbyła się uroczystość, w której uczestniczyli uczniowie naszej szkoły: Hubert Lasek z klasy IIa, Zuzanna Gaska z klasy Ie , Jakub Wierciński z klasy II a oaz prawnuczka  żołnierza z poznańskich struktur Armii Krajowej – Amelia Wrześniewska z klasy Ie.

Marek Zawadzki