zdjecie

Działalność Samorządu Uczniowskiego w I semestrze

   Samorząd Uczniowski to grupa osób w szkole, która zajmuje się zadaniami związanymi z życiem uczniowskim.

   W 1. semestrze roku szkolnego 2021/2022 nasz Samorząd w składzie: Maria Nowakowska, Mikołaj Durczak, Weronika Krause, Ania Balwierczak i Filip Brzoza zorganizował, współorganizował, czy też brał udział w ok. 10 większych wydarzeniach.  

   We wrześniu tego roku zorganizowana została kolejna edycja merchu bluz i toreb materiałowych z nadrukiem naszej szkoły. Akcja ta była już kolejną akcją tego typu w naszej szkole, a w tym roku nadruk zaprojektowany został przez profesjonalnego grafika, tak, aby przykuwał wzrok swoim eleganckim, jak i prostym wykonaniem. Wrzesień był również miesiącem, kiedy organizowany był 3. Kongres Samorządów Uczniowskich, podczas, którego kilkoro reprezentantów z naszej szkoły mogło dowiedzieć się m.in. o sposobach dzięki którym możemy poprawić prosperowanie i działania naszego samorządu.  

   Samorząd Uczniowski bardzo prężnie działał także w październiku tego roku, kiedy to po raz pierwszy nasza szkoła wzięła udział w turnieju debat oksfordkich prowadzonych przez Poznańską Ligę Debat. Jakiś czas później dzięki Funduszowi Samorządów Uczniowskich do skutku doszedł wielki projekt “Rewitalizacja Dziedzińca”. Podczas tych żmudnych prac polegających na malowaniu i łączeniu ze sobą opon, koszeniu i odchwaszczaniu dziedzińca, czy montowaniu parasoli przeciwsłonecznych i wykonaniu muralu, pracowało wiele uczniów, a szczególnie klasa wychowawcza Pani Rożek i Darii Banaszak. Udało się nam również zamontować skrzyneczki ze środkami higienicznymi sponsorowane z projektu “Akcja menstruacja”.  

   Listopad był miesiącem raczej organizacyjnym dla naszego samorządu, ponieważ  akcje wtedy organizowane były raczej początkiem dalszych działań. Wnioskowano (ze skutkiem pozytywnym) m.in. o dofinansowanie do szkolnej Rady Rodziców na budowę i montaż kamiennego stołu do tenisa stołowego, który urozmaiciłby czas w szkole oraz zachęciłby do spędzania przerw na dziedzińcu.  Kolejnym, jak i ostatnim  większym działaniem Samorządu w roku 2021 była organizacja konkursu na graffiti o tematyce sportowej, króre przyozdobiłoby salę gimnastyczną w naszej szkole. Konkurs ten zakończył się wygraną pracy Mai Stachowiak z klasy 3c, którą można zobaczyć na facebookowej stronie Samorządu Uczniowskiego.  

   Pierwszą akcją przeprowadzaną od początku roku szkolnego jest organizacja wyborów szkolnych właśnie do SU, lecz ze względu na sytuację pandemiczną akcja ta została przeniesiona na 21.02.2022. Wyniki wyborów przedstawimy wkrótce!

   Cały 1. semestr roku szkolnego 2021/2022 był pełen wydarzeń, które bez udziału Samorządu nie mogłyby się ziścić.  W drugim semestrze planowane jest już kilka działań, jak np. zakończenie wyborów i budowa stołu do tenisa stołowego. Samorząd Uczniowski tworzą uczniowie pod nadzorem opiekunek (dziękujemy Paniom Paulinie Nuckowskiej i Beacie Michniewicz-Kaczmarek!), ale bez uczniów Samorząd ten nie mógłby istnieć. Jeśli ktokolwiek chciałby podzielić się swoim pomysłem, może się skontaktować z SU w każdy piątek na dużej przerwie w sali 75 (obok stołów do tenisa stołowego przy sali gimnastycznej), czy np. przez instargama, facebooka i drogą mailową.  

 

Filip Brzoza