Biotechnologia po szwedzku? Spotkanie z dr Joanną Porankiewicz-Asplund

18 stycznia naszą szkołę odwiedził gość z dalekiej Szwecji, dr Joanna Porankiewicz-Asplund, która podzieliła się historią swojego życia z uczniami klas biologiczno-chemicznych. Opowiedziała zgromadzonym, jak z poznańskich Rataj trafiła do Umeå, gdzie pracuje w Agrisera – firmie biotechnologicznej. Uczniowie usłyszeli szereg przydatnych informacji nt. kompetencji przydatnych w pracy biologa-biotechnologa. W trakcie spotkania uczniowie zadawali pytania, szczególnie dotyczące życia w Szwecji, na które wyczerpująco pani Asia odpowiadała. Poświęcony nam czas szybko upłynął. Serdecznie dziękujemy i zapraszamy ponownie w nasze progi:)
Organizatorzy spotkania:
Pani psycholog Dorota Stawska, Pani Adriana Garczyńska-Gubała i Pan Łukasz Steczko.