Działalność klas biologiczno-chemicznych

Klasy biologiczno-chemiczne w naszej szkole chętnie biorą udział w różnych przedsięwzięciach.

12 kwietnia klasa 2d wraz z nauczycielami Adrianą Garczyńską-Gubałą oraz Łukaszem Steczko wzięli udział w warsztatach laboratoryjnych na Wydziale Chemii UAM. Jedna grupa uczniów wykonania mydła, balsamy i kule do kąpieli, a druga grupa uczyła się miareczkowania. Wszyscy uczniowie stanęli na wysokości zadania.

5 kwietnia klasy 1i, 2d, 3d i 1d wraz z nauczycielami wzięły zdalnie udział w wykładzie Wydziału Chemii UAM. Uczniowie dowiedzieli się, gdzie i dlaczego stosujemy związki pierwiastków bloku d. Srebro, złoto, nikiel, żelazo, rtęć, cyrkon, wolfram to tylko niektórzy bohaterowie tego spotkania. Ciekawostki i eksperymenty wzbudziły duże zainteresowanie.

Ciekawie było również na lekcjach chemii, gdzie uczniowie w związku ze światowymi obchodami Dnia Wody tworzyli plakaty związane z problemami dostępu do wody, czy wykorzystaniem zasobów wody jako źródeł energii.

Zapraszamy do galerii zdjęć!