Wycieczka do Torunia klasy 1a

Dnia 6 października br. uczniowie klasy 1A wzięli udział w wycieczce dydaktyczno – wychowawczej do Torunia. Ponieważ klasa niedawno rozpoczęła naukę w naszej szkole wycieczka miała również charakter integracyjny. Głównym punktem programu wycieczki była wizyta w planetarium, gdzie obejrzeliśmy seans pt. „Metaplaneta”. Ponieważ wyjazd z Poznania miał miejsce wcześnie rano, większość uczestników zasiadłszy w wygodnych fotelach toczyła zażartą walkę ze snem. Ten wygrał w niektórych przypadkach przymykając oko na krótszą lub dłuższą chwilę. Lecz byli i tacy, którzy oka nie zmrużyli. Po wizycie w planetarium, udaliśmy się na zwiedzanie miasta. W trakcie wycieczki po mieście kilkoro uczniów opowiedziało klasie o najważniejszych zabytkach miasta gotyku. Ich wypowiedzi zostały poprzedzone solidną pracą wykonaną w domu w ramach której przygotowali swoje wystąpienia. Nie zabrakło legend o Krzywej Wieży czy Domu Kopernika jak i samym Koperniku. Zwracaliśmy baczną uwagę na architekturę miasta, którego hasłem reklamowym jest „Gotyk na dotyk”. Nad całością czuwał wychowawca klasy Joanna Roszyk oraz uczący w klasie geografii Paweł Szydłowski. Późnym wieczorem wszyscy zmęczeni ale szczęśliwi dotarli do domów.