Cyberprzemoc. Nie stosuj. Nie lajkuj. Nie udostępniaj.

Cyberprzemoc to zjawisko, w którym agresywne działania są przeprowadzane przy użyciu technologii komputerowych i internetu. Obejmuje ona różne formy ataków, takie jak szantaż online, zastraszanie, wyśmiewanie czy rozprzestrzenianie obraźliwych treści. Ofiary cyberprzemocy mogą doświadczać negatywnych skutków psychicznych, emocjonalnych oraz społecznych, a ataki te często prowadzą do izolacji społecznej.

Najczęściej cyberprzemoc ma miejsce w środowisku wirtualnym, gdzie anonimowość internautów sprawia, że łatwiej jest im agresywnie zachowywać się w sieci. Narażeni są na to szczególnie młodzi ludzie, którzy są aktywni w mediach społecznościowych.

Zjawisko cyberprzemocy może dotknąć każdego z nas. Jak zauważysz coś niepokojącego w sieci, co dotyka Ciebie lub osoby Ci znane, NIE BĄDŹ OBOJĘTNY!

Jeśli sytuacja Cię przerasta, poszukaj wsparcia u specjalisty lub zadzwoń na telefon zaufania:

116-111 telefon zaufania dla dzieci i młodzieży

800-12-12-12 Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka