Dzień Matematyki (nie tylko dla umysłów ścisłych:)

W zeszłym roku szkolnym po raz pierwszy obchodziliśmy Dzień Matematyki. Chcielibyśmy kontynuować ten projekt, bo wielu z Was podobał się pomysł na zabawę z matematyką. Mamy nadzieję, że tym razem obchody odbędą się w szkole, ale i formuła online może być atrakcyjna! Główne zajęcia odbędą się w dniu 14 marca, ale już od teraz zachęcamy do śledzenia ogłoszeń dotyczących imprez towarzyszących temu wydarzeniu.

W ramach Dnia Matematyki ogłaszamy konkurs na wykonanie instalacji trójwymiarowej,  wykonanej z surowców wtórnych w kształcie figur geometrycznych. Prace należy przynieść do dnia 7 marca – podpisane imieniem, nazwiskiem, klasą i oczywiście NAZWĄ. Najlepsze prace zostaną wystawione w szkole, a osoby nagrodzone oceną 6 z matematyki. Pozostałe osoby, które zaangażują się w projekt otrzymają 5 z aktywności.

Zachęcamy do zabawy!

Nauczyciele matematyki