Powstanie Wielkopolskie

Poznański Serwis Oświatowy zaprasza:

27 grudnia spotkajmy się w Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 w Odwachu na Starym Rynku i na placu przy ul. Ludgardy.

Ze względu na remont płyty Starego Rynku „Obozowisko Powstańcze” tym razem stanie przy pomniku Ułana przy ul. Ludgardy/Paderewskiego, gdzie pojawią się rekonstruktorzy z powstańczych oddziałów i zaprezentujemy samochód pancerny Ehrhardt M17. O godz. 15.00 będziemy rozdawać flagi powstańcze i rozetki, a o 16.40 rozbłysną race.

Z placu warto przejść na Stary Rynek i zwiedzić Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 w Odwachu, które w tym dniu będzie czynne od godz.10.00 do 18.00 z przerwą techniczną 13.00 – 14.30.

Zapraszamy na nową wystawę czasową „Powstańcy Wielkopolscy kawalerowie Orderu Wojennego Virtuti Militari, ofiary ludobójstwa w Katyniu” przygotowaną we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego i Stowarzyszeniem „Katyń” – autor wystawy Anna Adamska (Muzeum Armii „Poznań”).

W Sali Kinowej proponujemy pokazy filmów o historii powstania oraz prezentacje nowego Muzeum Powstania Wielkopolskiego.

Na najmłodszych zwiedzających czekają specjalne książeczki edukacyjne – również do pobrania na stronie www.wmn.poznan.pl w zakładce Edukacja, gdzie można znaleźć także inne materiały dla dzieci i młodzieży, wprowadzające do historii Powstania Wielkopolskiego 1918-1919.

Przed Odwachem stanie armata z okresu powstania 7,7 cm FK 96 n.A. Natomiast przy stoisku Poczty Polskiej będzie można nabyć okolicznościowe pocztówki ze stemplem z okazji Narodowego Święta Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego.

Wszystkie wydarzenia 26-27 grudnia będą odbywać się zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami sanitarnymi. Prosimy o zachowanie odpowiedniego dystansu, zakładanie maseczek i dezynfekcję rąk.

27 grudnia – Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego z Wielkopolskim Muzeum Niepodległości

1. „Obozowisko powstańcze” – pomnik Ułana przy ul. Ludgardy/Paderewskiego

2. Wystawa czasowa „Powstańcy Wielkopolscy kawalerowie Orderu Wojennego Virtuti Militari, ofiary ludobójstwa w Katyniu” – Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919

3. Pokazy filmów o historii powstania – Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919

4. Materiały edukacyjne dla dzieci – Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 / www.wmn.poznan.pl zakładka Edukacja

5. Okolicznościowe pocztówki i stempel – stanowisko Poczty Polskiej przed Odwachem

Niech połączy nas radość i duma!