Wspomnienia świąteczne 1j

Zgodnie z tradycją szkoły, w dzień poprzedzający przerwę świąteczno- noworoczną, klasy wraz z wychowawcami spotykają się na uroczystych wigiliach klasowych. Jest to szczególny czas i wydarzenie w naszej kulturze, społeczności i narodowości.
Pomieszczenie klasowe zostało na tą okoliczność udekorowane ozdobami świątecznymi, choinką, światełkami, co uczyniło bardzo świąteczny nastrój i klimat.
Następnie nastał niezwykle uroczysty i podniosły moment, w którym wszyscy dzielili się ze sobą opłatkiem i składali na wzajem świąteczne życzenia. Po tym ważnym obrzędzie wszyscy zasiedliśmy do stołu na słodki poczęstunek. Atmosfera była niezwykle przyjemna i miła. W tle słychać było słynne polskie oraz rockowe kolędy.
Boże Narodzenie to czas obdarowywania się podarkami, robienia sobie miłych niespodzianek, dzielenia się z innymi, dlatego chcąc podtrzymać tą tradycję moi wychowankowie przygotowali sobie prezenty, które rozdawał gwiazdor,  jak mówi zwyczaj naszego regionu.
Po zakończeniu spotkania zadowoleni, pełni pozytywnej energii uczniowie rozeszli się do domów, niosąc do swoich rodzin moc życzeń!

Lidia Potocka, wychowawca 1j