Dzień Patrona

   13 października obchodzimy w naszej szkole Dzień Patrona.

   Wzorem lat ubiegłych, klasy pierwsze  wraz ze swoimi wychowawcami wzięły udział w grze terenowej w centrum Poznania. Uczniowie  byli m.in. na wzgórzu Przemysła i wzgórzu św. Wojciecha, musieli wykazać się wiedzą historyczną i umiejętnością korzystania z mapy. Ostatecznie grę wygrała klasa 1f, która zdobyła najwięcej punktów. Klasa została nagrodzona m.in. obrazem namalowanym przez naszą uczennicę Olę z 3b.

   W tym samym czasie klasy drugie rozłożyły stoły biesiadne, na których prezentowały i sprzedawały własnoręcznie przygotowane jedzenie z różnych części Polski. Były kluski śląskie, faworki, żurek, ciasta i wiele innych przysmaków. Po długiej naradzie jury przyznało I miejsce klasie 2d.

   Klasy trzecie sprawdzały swoją wiedzę ogólną w teleturnieju 1 z 10, a klasy czwarte tworzyły żywe obrazy, będące interpretacją znanych dzieł sztuki. Zwycięzcami teleturnieju zostali przedstawiciele klasy 3c, a klasa 4a zgarnęła pierwsze miejsce za odtworzenie obrazu.

   Wszystkim uczniom, wychowawcom i nauczycielom zaangażowanym w Dzień Patrona serdecznie dziękujemy, a zwycięzcom GRATULUJEMY!