psy

Nieś pomoc psiakom, czyli jak SU pomaga schronisku w Katarzynowie.

   Brak środków, jedzenia, koców czy smyczy – są to niestety problemy życia codziennego z jakimi zmaga się duża część schronisk. Z tego właśnie powodu powstaje wiele różnych inicjatyw, które na celu mają wesprzeć oddane, porzucone, jak i bezdomne zwierzęta. Jednym z inicjatorów takich akcji jest nasz SU. 

   Ziarnko do ziarnka a zbierze się miarka – to stare polskie powiedzenie dokładnie opisuje idee, która towarzyszy całej akcji. Jak można było się domyślić chodzi o zbiórkę pieniężną. Inicjatywa ma na celu zebrać środki na wcześniej wspomniane smycze, obroże, karmę, koce, jak i opiekę medyczną dla niektórych zwierzaków. Jest to niezbędne, aby schronisko mogło nieprzerwanie zapewnić pomoc bezpańskim psom, których na chwilę obecną jest aż 42.  

   Dlaczego taka forma akcji? Jakby nie spojrzeć jest to najszybszy, jak i najwygodniejszy, na chwilę obecną, sposób na pomoc schronisku. Nie każdy ma czas czy środki, aby jeździć w dwie strony, w celu przekazania, jakiegokolwiek datku. Tak więc rozwiązaniem stała się zrzutka. W dniu zakończenia akcji środki zostaną przekazane schronisku, aby to mogło wydać je na to czego aktualnie będzie potrzebować. W obliczu zagrożenia panującego ze strony pandemii COVID-19 jest to także najbezpieczniejsze, ponieważ maksymalnie redukujemy ilość osób, która miałaby bezpośredni kontakt z osobami w schronisku pracującymi.  

  Jak przekazać środki na zrzutkę? Jest to banalnie proste! Jeżeli zdecydowaliśmy się przekazać środki na pomoc schronisku jedyne czego będziemy potrzebować jest chwila wolnego czasu oraz konto bankowe. Po wejściu na stronę zrzutki wystarczy kliknąć w przycisk „Wpłać na zrzutkę”, który znajduje się po prawej stronie ekranu, a następnie uzupełnić następujące kroki:  

  • wybrać ilość wpłaty, 
  • metodę płatności 
  • uzupełnić swoje dane takie jak imię i nazwisko oraz adres e-mail; jeżeli jednak wolimy pozostać anonimowi wystarczy, zaznaczyć znajdującą się poniżej lukę z dopiskiem „Chcę wpłacić pieniądze anonimowo”.  

   Pamiętajcie, że w akcji nie chodzi o konkurencję, kto da więcej, lecz o sam gest przekazania środków na pomoc schronisku. Każda złotówka to cegiełka w naszej akcji. Nie zapominajmy, że pewnego razu, kiedy to my będziemy w pomocy, karma może do nas wrócić i to właśnie dobrzy ludzie o złotych sercach nam jej udzielą.  

 https://zrzutka.pl/psuwtt 

 Autor: Filip Brzoza