„Antygona” w Teatrze Polskim w Warszawie

   Bladym świtem, 26 kwietnia grupa złożona z uczniów klas 1, 2 i 3 wybrała się na wycieczkę do stolicy naszego kraju – Warszawy.

Głównym celem naszej podróży był klasyczny spektakl „Antygona”, który obejrzeliśmy w samo południe w Teatrze Polskim, którego dyrektorem jest wspaniały aktor Andrzej Seweryn.

Mieliśmy  więc okazję przypomnieć sobie utwór Sofoklesa w innym wydaniu.  Lekko unowocześniona sztuka bardzo dobrze oddała atmosferę antycznego dzieła i przypadła nam do gustu.

Po spektaklu przespacerowaliśmy się Krakowskim Przedmieściem i udaliśmy się do Łazienek Królewskich, gdzie  podziwialiśmy  m.in.  Pałac na wodzie, pomnik Fryderyka Chopina czy piękną, budzącą się do życia przyrodę.

Z Łazienek pojechaliśmy pod pałac Kultury i Nauki. Tam mogliśmy skorzystać z bogactwa Złotych Tarasów, zjeść posiłek, by o godz. 17.00 wyruszyć w drogę powrotną do Poznania.  Przed 22.00 wycieczka zakończyła się.

Pogoda dopisała, humory były przednie. Wycieczkę zgodnie uznajemy za udaną. Już planujemy kolejny spektakl, tym razem w Teatrze Komedia chcielibyśmy zobaczyć „Zemstę” Aleksandra Fredry.

Agnieszka Nowak, Lidia Potocka, Dorota Stawska