Światowy Dzień Wody

22 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. Pamiętaliśmy o tym i zaangażowaliśmy się w akcję zorganizowaną przez PAH (zachęcamy do zapoznania się z działalnością tej organizacji: https://www.pah.org.pl/co-robimy/), której celem jest szerzenie świadomości o tym, że:

• dostęp do czystej wody to prawo człowieka,
  • na świecie 785 milionów ludzi nie ma dostępu do bezpiecznej wody pitnej,
  • jesteśmy za to współodpowiedzialni/e,
  • oszczędzanie wody to za mało.

W klasach 1b, 2a i 2e odbyły się lekcje z wykorzystaniem materiałów przesłanych przez PAH, podczas których uczniowie mogli wysłuchać m.in. filmiku „Wojna o wodę. Czy naprawdę zabraknie nam wody?”, sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą problemów z wodą w różnych częściach naszego globu w aplikacjach Kahoot i LearningApps. Już wiemy, co to jest ślad wodny i jak go obliczyć (kalkulator jest dostępny na szkolnym facebooku), a wielu z nas po usłyszeniu, ile litrów wody przypada na produkcję tabliczki czekolady, postanowiło odmówić sobie choć czasami tego przysmaku:)

Dziękujemy za zaangażowanie klasom 1b, 2a i 2e! Była to dla nas wielka przyjemność!

Szkolne koordynatorki akcji: Anna Cholewa i Małgorzata Rożek