3e i Stowarzyszenie Boksery Niczyje

   11 grudnia 2023 roku gościliśmy w naszej szkole Panią Kasię, członkinię Stowarzyszenia Boksery Niczyje. Z pasją i zaangażowaniem przybliżyła nam ona historię samego Stowarzyszenia oraz losy jego podopiecznych. W trakcie spotkania towarzyszyła nam biała bokserka o imieniu Dejzi, której obecność zachwyciła wszystkich uczestników.

Nasza gość nie ograniczyła się tylko do opowiadania historii zwierząt objętych pomocą Stowarzyszenia. Zdecydowała się pokazać nam także ciemniejszą stronę rzeczywistości, związanej z nieczułością i okrucieństwem ludzi wobec zwierząt. Przekazała nam informacje na temat pseudo hodowców i ich nieetycznych praktyk, ukazując, jakie sztuczki wykorzystują w wyzyskiwaniu bezbronnych zwierząt, w tym bokserów.

Na zakończenie prezentacji Pani Kasia wręczyła nam upominkowy dyplom, symbolizujący naszą aktywną obecność i zainteresowanie tematem. My zaś przekazaliśmy na jej ręce czek.

   To spotkanie nie tylko poszerzyło naszą wiedzę na temat trudnej rzeczywistości bezdomnych zwierząt, ale także skłoniło do refleksji nad własnymi postawami i możliwościami pomocy. Dzięki Pani Kasi i Stowarzyszeniu Boksery Niczyje zyskaliśmy nie tylko nowe informacje, ale również inspirację do podejmowania działań na rzecz poprawy losu tych bezbronnych istot.

Dziękujemy bardzo za spotkanie i inspirację!

Uczniowie klasy 3e wraz z wychowawcą.