Wolontariusze Happy Paws z odwiedzinami w schroniskach

   W listopadowy piątek 10-ego, grupa Happy Paws działająca w naszym liceum, udała się z darami uzbieranymi podczas zbiórki do schroniska ,,Azorek” w Obornikach oraz domu kota przy fundacji ,,Kłębek”.
   Podczas wizyty w schronisku wolontariusze dowiedzieli się jak wygląda praca w schronisku oraz mieli okazję bezpośrednio poznać niektórych podopiecznych podczas spaceru w pobliskim lasku. Pieski były bardzo żywiołowe, a spacer przerodził się w intensywną lekcję wf!
   Dom Kota to z kolei miejsce, w którym uczestnicy również poznali charakter pracy wolontariusza, ale mieli też okazje wyciszenia się i bezpośredniego kontaktu z kotami w rożnym wieku i o rożnym charakterze.
   Pamiętajmy, że zarówno podopieczni ,,Azorka”, jak i ,,Kłębka” to nie tylko słodkie i przyjazne dla człowieka psy i koty, które widać na załączonych zdjęciach.
To również schorowane zwierzęta, dla których los nie był łaskawy i którymi w profesjonalny sposób może zająć się jedynie schronisko/fundacja.
Dlatego też jako wolontariusze zachęcamy wszystkich do adopcji zamiast kupowania, co przyczyni się do większych możliwości schronisk i fundacji pomagania zwierzętom, które najbardziej tego potrzebują.
   Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom X LO, którzy wzięli udział w zbiórce darów!
Wolontariusze Happy Paws