Dzień Matematyki

W dniu 14 marca obchodziliśmy w szkole Dzień Matematyki zwany Dniem Liczby PI. Była to okazja do spędzenia lekcji matematyki w nietypowy, oryginalny sposób.

Uczniowie zmagali się z zadaniami w grze Kahoot, oglądali filmiki o liczbie pi (niektórzy już wiedzą, co to jest LUDOLFINA), o słynnym polskim matematyku Stefanie Banachu, błędach matematycznych w historii, czy związkach matematyki z … miłością! Pomysłowością wyróżniła się klasa 4b, która przygotowała słodkie przysmaki:)

Zostały również rozdane nagrody za zakończone konkursy związane z Królową Nauk.

1. Konkurs Mat Master dla klas matematycznych w klasach pierwszych wygrał Paweł Sadowski z 1f, a w klasach drugich tytuł przypadł Amelii Kołodziejskiej z 2b.

2. Konkurs na plakat „Symetria rządzi!” wygrała Ola Marszałkiewicz z 3b (jej plakat będzie można podziwiać w sali 203, a pozostałe plakaty na korytarzu przy sali 114).

3. Konkurs Matematyka w obiektywie – nagrodę odebrała Antonia Ziółkowska z 1h.

4. Konkurs na Wypieki Matematyczne – każdy, który brał w nim udział został nagrodzony drobnym upominkiem, który przyda się przy pracy w kuchni:)

Mamy nadzieję, że bawiliście się dobrze. Do następnego marca!

Wasi nauczyciele matematyki:)