Lekcja biologii w 1j w Rezerwacie Meteoryt Morasko

Dnia 27 października br. klasa 1j wybrała się razem z wychowawcą Panią Lidią Potocką do Rezerwatu Przyrody Meteoryt Morasko. Była to żywa lekcja biologii, na której uczniowie dowiedzieli się bardzo dużo ciekawych informacji.
Wycieczka przebiegała żółtym szlakiem ,założonego 47 lat temu rezerwatu przyrody, czyli 19 maja 1976 roku. Uczniowie poznali tam różne typy lasów liściastych, a przede wszystkim łęgi,w których przeważają jesiony i wiązy. Kolejnym lasem, który poznali był las dębowo-grabowy, zwany grądem. Występują w nim poza ciekawymi okazami dębów i grabów unikatowe gatunki płazów, takie jak żaba moczarowa, czyli płaz, który zmienia swoją barwę na niebieską, czy też kumak nizinny, którego kumkanie ma bardzo charakterystyczny odgłos. Młodzież miała okazję widzieć tam trzy z sześciu karterów, które powstały po uderzeniu meteorytów w Ziemię, około 5 tysięcy lat temu. Na terenie tego rezerwatu znajduje się najwyższe wzniesienie Poznania – Góra Moraska, na którą również grupa weszła. Szczyt tego wzniesienia znajduje się 153,8 m n.p.m. Na sam koniec wycieczkowicze rozwiązali quiz składający się z 3 pytań, który miał sprawdzić wiedzę wyniesioną z wycieczki.
Klasa 1j dzięki temu wyjściu nie tylko miło spędziła czas, ale połączyła przyjemne z pożytecznym.

Lidia Potocka