Klasy 1e i 2e w Teatrze Animacji

   Dnia 26 października klasy 1e i 2e udały się wraz z Panią Beatą Wiciak-Król do Teatru Animacji na spektakl „Nowe szaty króla”, który jest  lalkowo – aktorskim musicalem familijnym.

   A tak teatr promuje swoje przedstawienie:

Tę baśń Andersena znają wszyscy. Zakochany w sobie i w swoich strojach władca, krawcy-oszuści, nieistniejące szaty oraz słynny okrzyk: „Król jest nagi!”
My jednak postanowiliśmy przyjrzeć się tej historii bliżej. Bo dlaczego właściwie król tak kocha piękne stroje, dlaczego za wszelką cenę otacza się przedmiotami, pragnie tylko mieć, posiadać i wyglądać? Co sprawiło, że zapomniał o tym, co naprawdę ważne, o celebracji życia, o bliskich? Czy dziś, w dwudziestym pierwszym wieku nie spotykamy wokół siebie jemu podobnych „króli”? A może sami nimi jesteśmy? Nasze „Nowe Szaty Króla” dzieją się tu i teraz, gdy światem mody rządzą wielcy, ekscentryczni kreatorzy-dyktatorzy, gdy pieniądz i czas pracy jest bardziej istotny niż bycie razem, gdy samotność zagłuszana jest przez coraz to nowsze gadżety.

   Miło było oderwać się od szkolnej rzeczywistości, podejrzeć pracę aktorów, nacieszyć oczy barwnymi strojami i scenografią. Z niecierpliwością czekamy na więcej takich okazji.