Seminarium kryminalne – co miłe szybko się kończy:)

   W dniach 22-24 września w naszej szkole odbyło się seminarium kryminalne. Klasy teatralno-filmowe miały okazję poznać p. Karolinę Jóźwiak-Prymas, która opowiedziała nam o niezwykłej twórczości Caravaggia. Dzięki temu mogliśmy dowiedzieć się więcej o stylu malarstwa w baroku, jak również o światopoglądzie ludzi tego czasu.
Dzień później odbyło się spotkanie z p. Joanną Jodełką – pisarką powieści kryminalnych, która opowiedziała nam ona o technicznej stronie pisania kryminału i trudnościach (jak i zaletach) pisania go.  Po przerwie odbyły się warsztaty dla osób uczęszczających na zajęcia DKFT. Rozmawialiśmy o tym jak napisać książkę, a p. Jodełka pomagała nam w szukaniu inspiracji i pobudzeniu naszej wyobraźni.
W piątek odwiedził nas aktor – Piotr Bondyra. Zagrał on w takich produkcjach jak ,,Kamienie na szaniec”, czy ,,Komisarz Alex”. Opowiedział on nam o swoich przeżyciach na planie filmowym i w teatrze, o wyborze szkoły aktorskiej i o zdobywaniu doświadczenia jako aktor. Na zakończenie odbyły się warsztaty improwizacyjne dla członków DKFT. Powtórzyliśmy wcześniej poznane nam gry pomagające rozwinąć wyobraźnię i umiejętność improwizacji na scenie.
Te trzy dni były dla nas naprawdę ważną lekcją na przyszłość, dzięki której dowiedzieliśmy się więcej o naszych pasjach.

Dominika Półrolnik

Autorem zdjęć jest Franek z 2c.