Analiza rynku nieruchomości – wykłady dla klas 2g i 2b

W dniu 11.06.2021 klasy 2G i 2B brały udział w dwóch wykładach prowadzonych zdalnie przez dr Katarzynę Suszyńską oraz dr Wojciecha Kisiałę z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Podczas pierwszego wykładu dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na temat publicznego zasobu mieszkaniowego, rynku wynajmu oraz sposobów współdzielenia domów i mieszkań przez osoby starsze za granicą. Wykonywaliśmy zadanie polegające na wymyślaniu udogodnień mieszkaniowych dla osób w podeszłym wieku. Na drugim wykładzie poznaliśmy sposoby analizy rynku nieruchomości na przykładzie polskich miast i w samym Poznaniu oraz jak poprawnie wykonywać takie analizy w programie Excel.

Weronika Foltyn

   Podczas zajęć dowiedzieliśmy się jak zacząć inwestować w nieruchomości, na co zwrócić uwagę. Poznaliśmy szczegóły nieruchomości, jakich miejsc brakuje w naszym kraju i ja co ludzie zwracają uwagę podczas takich inwestycji. Zajęcia odbyły się w formie zdalnej. Klasę bardzo one zainteresowany, ponieważ patrząc na nasz kierunek w liceum (mat-geo, mat-fiz) część z nas planuje wybrać się na Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu. Bardzo się cieszymy, że nasza klasa może uczestniczyć w wykładach, ponieważ wiele nas uczą i zachęcają na przyszłość. Mamy nadzieje, że zajęcia wciąż będą dla nas prowadzone w przyszłym roku.

Karolina Stangierska, Daria Karolczak

   Dziękujemy wszystkim pracownikom Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, którzy w tym roku szkolnym znaleźli czas dla naszych uczniów, by przekazać im wiedzę z ekonomii. Mamy nadzieję na równie owocną współpracę w przyszłym roku szkolnym.

Rafał Rożek, szkolny koordynator współpracy z UEP