Pomagamy dzieciom! Tak działa 4a!

   Dnia 20.12.2022, czyli na chwilę przed świętami Bożego Narodzenia, nasza klasa – 4a, obdarowała jeden z poznańskich domów dziecka świątecznymi upominkami. Dzieci w formie prezentów wigilijnych otrzymały gry planszowe, bony upominkowe, a także torbę wypełnioną po brzegi słodyczami.
Nie jest to pierwszy raz kiedy jako klasa rezygnujemy z robienia sobie prezentów na wigilię klasową, a zamiast tego organizujemy zbiórkę pieniędzy na wybrany przez nas szczytny cel. W pierwszej klasie zbieraliśmy na ciężko chorą koleżankę naszego kolegi z klasy. Niestety w drugiej klasie ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną nie udało nam zorganizować się zbiórki.
W trzeciej klasie był to Dom Dziecka nr. 3 w Poznaniu, zaś w klasie maturalnej obdarowaliśmy Centrum Wspierania Rodzin ,,Swoboda” – również w stolicy Wielkopolski. Prezenty od przedstawicieli naszej klasy odebrał Pan Marek Kaczorowski, który w imieniu dzieci złożył gorące podziękowania.
Jak twierdzą nasi koledzy i nasze koleżanki, jest to niesamowite uczucie, kiedy można wspomóc dzieci w taki sposób. Pamiętajmy – jak podkreślają niektórzy uczniowie – że dzieci są najbardziej niewinnymi stworzeniami tego świata, a te już w młodości zostały tak bardzo skrzywdzone i doświadczone przez życie. Możliwość podarowania upominków dzieciom spragnionych przede wszystkim miłości, jest dla nas uczuciem nie do opisania.
   Dlatego z całego serca pragniemy zachęcić również Was i Wasze klasy do takiego działania. Każda klasa może zorganizować we własnym zakresie taką zbiórkę. Zbierając od każdego po np. 30 zł otrzymujecie już sporą sumę, którą w dzisiejszych czasach trudno często zdobyć osobom borykającym się z chorobami. Z doświadczenia wiemy, że wdzięczność obdarowanych jest niedopisania, a ten – wydawać by się mogło trywialny gest oddania dowolnej kwoty na zbiórkę klasową, idealnie oddaje prawdziwego ducha świąt Bożego Narodzenia i miłosierdzia wobec potrzebujących bliźnich.