Klasa 1j na zajęciach akademickich

   Dnia 26 stycznia br. klasa 1 j wraz z wychowawcą klasy udała się do Instytutu Histopatologii przy Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym na ulicy Przybyszewskiego. Była to niecodzienna i unikatowa lekcja biologii, w której zwykle biorą udział wyłącznie studenci medycyny.
Nasi uczniowie zwiedzili gmach instytutu oraz wzięli udział w wykładzie naukowym związanym z patomorfologią, pracą instytutu, specyfiką badań naukowych na potrzeby nie tylko medycyny tradycyjnej, ale również sądowej, czy też kryminalistyki.
Młodzież zapoznała się z charakterem pracy patomorfologa oraz obróbką materiału do obserwacji histopatologicznej. Kolejnym punktem było poznanie pracy analityka laboratoryjnego i wyposażenia laboratorium szpitalnego. Szczególną uwagę uczniów zwróciła bogata wystawa ludzkich narządów umieszczonych w odczynnikach, a także zabytkowa i czynna w dalszym ciągu sala sekcyjna.
Uczniowie pełni wrażeń, bogaci o nowe doświadczenia i ogrom wiedzy po zakończonych zajęciach, bezpiecznie powrócili do domów.
Może wśród nich są przyszli lekarze, patomorfolodzy…dobrze byłoby 🙂

Lidia Potocka