Awans Sancji z 3d do Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej

   Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej organizowany przez Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana odbywa się już po raz dwudziesty siódmy. Trzy najlepsze osoby z każdego etapu przechodzą do kolejnego. Zwyciężczynią etapu diecezjalnego w Poznaniu została uczennica naszej szkoły Sancja Ziaja z klasy 3d. Do zwycięstwa nie wystarczyło zdobycie odpowiedniej liczby punktów w części pisemnej. Po niej zostało bowiem wyłonionych siedmiu finalistów, którzy konkurowali ze sobą w pytaniach ustnych.

   Przedmiotem pytań konkursu były Księga Powtórzonego Prawa oraz List do Hebrajczyków. W teście przygotowanym na etap diecezjalny można było zdobyć w sumie 90 punktów. Wystarczyło bezbłędnie znać odpowiedź m.in. na tak szczegółowe pytania: która biblijna miejscowość uważana jest za najstarsze miasto świata, jak nazywa się góra uznana przez Samarytan za świętą, albo czego synonimem jest mycie nóg w oliwie.
Etap diecezjalny odbył się w Seminarium Duchownym Towarzystwa Chrystusowego w Poznaniu, dnia 20 kwietnia 2023r. Wzięło w nim udział 40 uczniów z 26 szkół.

   Gratulujemy Sancji zajęcia pierwszego miejsca i tego samego życzymy w etapie ogólnopolskim, który odbędzie nie w dniach od 5 do 6 czerwca 2023r. w Niepokalanowie.

ks. Łukasz Krawczyk