Wieczór poetycki Pani Beaty Wiciak-Król

Dnia 6 kwietnia w Domu Kultury Jędruś odbył się wieczór poetycki Beaty Wiciak-Król, polonistki i opiekunki Dyskusyjnego Klubu Filmowo-Teatralnego w X Liceum.
Program był tak przygotowany, by zaprezentować zarówno twórczość nauczycielki jak i dokonania uczniów oraz absolwentów X Liceum. Spotkanie uświetnił Pan Jan Janusz Tycner, poznański animator kultury i aktor. Muzyczną oprawę zawdzięczamy zespołowi z klasy 3e w składzie: Zuzanna Wieczorek, Konstancja Elis, Maja Strugarek, Jakub Sroczyński – wykonali oni utwór Marka Grechuty „Ważne są dni, których jeszcze nie znamy” oraz piosenki Kasi Sochackiej „Spaleni Słońcem” i „Między sobotą a niedzielą”.
Wyrazem dobrego kontaktu autorki wierszy z młodzieżą były występy absolwenta X Liceum, aktora Maksymiliana Natkańca, wcześniej występującego w Teatrze Dycha. obecnie grającego w Teatrze Sztuknięci. Maksymilian wykonał pieśni Jacka Kaczmarskiego: „Przedszkole”, „Nie lubię”, „Mury” oraz recytował swoje wiersze. Imprezę prowadziła pani Edyta Redzioch, polonistka, przyjaciółka p. Beaty Król , niegdyś pracująca w X Liceum. Obie panie przygotowały scenariusz i prezentowały wiersze poetki. Wśród gości wydarzenia byli: Pan Dyrektor Krzysztof Nowak wraz z żoną Panią Beatą Nowak, duża reprezentacja Teatru Animacji z Panią Dyrektor Katarzyną Grajewską. nauczyciele X Liceum, Pani Katarzyna Zagórska, a także rodzice uczniów, rodzina i przyjaciele poetki oraz mieszkańcy Rataj.
Gratulujemy p. Beacie pięknej uroczystości oraz życzymy dalszych sukcesów.

Mateusz Góra