Impact’23 oczami wolontariuszki – Julii z 3e

   W dniach 10-11 maja na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbyło się największe wydarzenie gospodarczo-technologiczne w Europie Środkowo-Wschodniej- Impact’23, w którym brałam udział jako wolontariuszka.

Wydarzenie zgromadziło liczne grono ekspertów, przedsiębiorców, specjalistów z dziedziny nowych technologii, a przede wszystkim znanych osobistości : Natalie Portman, Nassima Nicholasa Taleba- autora Czarnego Łabędzia, premiera Mateusza Morawieckiego czy Valerie Jarrett- szefową Fundacji Obamy. Swoją obecnością w Polsce zaszczycili nas również: Mark Brzezinski- Ambasador USA i historyk Adam Tooze.

Na MTP zgromadziło się ponad 5000 uczestników pragnących pogłębić swoją wiedzę na temat najnowszych trendów i strategii prowadzenia biznesu w dynamicznym świecie cyfrowym i nie tylko. W trakcie konferencji swoimi osiągnięciami, innowacjami i wizjami na przyszłość dzielili się eksperci z różnych dziedzin, było ich ponad siedmiuset! Tematy poruszane podczas prezentacji były nie tylko interesujące, ale także miały potencjał do rewolucjonizacji różnych sektorów gospodarki.

Najciekawszymi były te, o najnowszych postępach w dziedzinie sztucznej inteligencji, technologii blockchain, medycyny precyzyjnej i zrównoważonego rozwoju.
Wszystkie te informacje wzbudziły we mnie jeszcze większe zainteresowanie i zrozumienie znaczenia innowacji technologicznych dla przyszłości.

Dodatkowo, konferencja oferowała liczne strefy networkingowe, gdzie uczestnicy mogli swobodnie wymieniać się pomysłami, doświadczeniami i nawiązywać kontakty. Te nieformalne rozmowy były niezwykle wartościowe, niejednokrotnie można było usłyszeć o wielkich historiach sukcesu liderów biznesu jak i młodych ambitnych osób, dowiedzieć się o ich wyzwaniach i zainspirować się ich drogą do jego osiągnięcia. Poczucie przynależności do tej dynamicznej społeczności było niesamowicie inspirujące.

Jako wolontariusz w dziale Partnerships moją główną rolą było asystowanie podczas sesji prezentacyjnych i paneli dyskusyjnych. Pomagałam w rejestracji uczestników, rozdawałam materiały konferencyjne oraz odpowiadałam na pytania dotyczące rozkładu sesji i lokalizacji poszczególnych prelegentów.
Była to odpowiedzialność, którą bardzo sobie ceniłam, a co więcej, wyjątkowa możliwość interakcji z ciekawymi ludźmi i uczestnictwa w fascynujących dyskusjach.

Bardzo się cieszę, że mogłam być częścią tak świetnego wydarzenia, a Was zachęcam do spróbowania swoich sił w roli wolontariusza, za rok!

Julia Górna III e.

Zdjęcia pochodzą ze strony organizatora Impact’23