Zajęcia integracyjne klas pierwszych

Początek września, nowy rok szkolny w nowej szkole dla pierwszoklasistów. Wszystko jest obce – przestrzeń budynku, zakres wiedzy, nauczyciele, koleżanki i koledzy z klasy! Trzeba to jakoś oswoić, poukładać sobie :-). Wiadomo , że nie da się zrobić tego natychmiast. Należy uzbroić się w cierpliwość i zaakceptować fakt, że poznawanie NOWEGO stanowi wyzwanie, jednak może również okazać się ciekawą a nawet ekscytującą przygodą!

Od czego zatem zacząć? Od zajęć integracyjnych!

Wszyscy uczniowie klas pierwszych pod czujnym, ale i życzliwym spojrzeniem pani psycholog i pani pedagog oraz swoich wychowawców będą uczestniczyć w zajęciach integracyjnych. Każdy będzie mógł się zaprezentować, zasygnalizować, co lubi, co ceni, jakie ma talenty, pasje, marzenia i plany … Poprzez zabawę i realizację wspólnych zadań będzie można się do siebie nieco zbliżyć, może nawet polubić kogoś szczególnie …

A potem – jak to w życiu bywa – sprawy potoczą się już same :-).

Po czterech latach chodzenia do liceum, do X LO w Poznaniu, każdy albo prawie każdy będzie miał poczucie, że jest STĄD, że TUTAJ mijały lata jego wczesnej młodości… Poczucie NOWEGO będzie już tylko wspomnieniem i byłoby super, gdyby okazało się, że to wspomnienie będzie miało jasne, żywe, radosne barwy :-).

Anna Głowniak, wychowawca klasy 1a