Otrzęsiny dziesiątkowiczów

  Minął miesiąc odkąd uczniowie klas pierwszych, zwani potocznie PIERWSZAKAMI, wypełnili przestrzeń naszej Szkoły. Na początku września integrowali się w ramach swoich klas, a teraz przyszła pora na szkolne otrzęsiny!
Trzeba OTRZĄSNĄĆ SIĘ :-)))… zamknąć drzwi za poprzednim – podstawowym etapem edukacji i otworzyć szeroko nowe – prowadzące aż … do matury. Otrzęsiny to swego rodzaju rytuał przejścia 😉 A istotą każdego takiego rytuału jest, jak wiadomo, wtajemniczenie :-), przejście do ścisłego grona, więc każdy PIERWSZAK w dniu 29 września br. miał okazję przejść, na mocy otrzęsin, do społeczności X LO. Odtąd rzymska cyfra: X i kolor zielony ( symbole Szkoły ) będą już własne, będą cieszyć i zobowiązywać!
Otrzęsiny były fajną zabawą! Imprezę zorganizowały panie opiekujące się Szkolnym Samorządem, pomagali też, rzecz jasna, jego przedstawiciele z klas starszych. Oj, działo się :-)) !! Pierwszaki miały okazję zabłysnąć talentami, pokazać jak radzą sobie z wyzwaniami, jak improwizują i grają w zespole.
W otrzęsinowych konkurencjach najlepsza okazała się KLASA PIERWSZA I.
Było głośno, było radośnie :-))), czyli tak jak powinno być.
Pierwszoklasiści są już teraz na 100 % częścią społeczności naszej Szkoły.

Anna Głowniak