Projekt klasy 3e „Kobiety w naukach ścisłych”

W ramach akcji towarzyszących zbliżającemu się Dniu Matematyki, klasa 3e miała za zadanie przeprowadzić wywiad z kobietą/dziewczyną zajmującą się na co dzień naukami ścisłymi.

Nie było to łatwe zadanie. Trzeba było znaleźć w swoim otoczeniu taką osobę, przekonać ją do wywiadu, stworzyć koncept na realizację materiału. Gotowe projekty przeszły oczekiwania! Jedna z grup w składzie: Weronika, Kornelia, Karolina, Julia i Debora, zaprosiła do rozmowy Panią Profesor Joannę Gościańską z Wydziału Chemii UAM, a także mnie – swoją wychowawczynię i nauczycielkę matematyki. Druga grupa (Ola, Patrycja i Dominika) rozmawiała z Panią Adrianą Garczyńską, która uczy chemii w naszej szkole. Były też wywiady: z mamą zajmującą się architekturą krajobrazu i pasjonatką biologii (mama Zuzi), studentką matematyki (podcast Jagody, Ani i Martyny), studentką anestezjologii pochodzącą z Turcji (wywiad Gabrysi i Bogny w postaci prezentacji), Kasią – dziewiętnastolatką, która ukończyła już studia ekonomiczne (prezentacja Neli).

Dziękuję wszystkim tym osobom, które wzięły udział w projekcie. Była to dla mnie wielka przyjemność!

Małgorzata Rożek, pomysłodawca projektu