2d tworzy kosmetyki!

W pierwszy Dzień Wiosny, klasa 2d w ramach współpracy z Wyższą Szkołą Edukacji i Terapii w Poznaniu, wzięła udział w warsztatach ” Analiza kosmetologiczna”.

Warsztaty podzielone były na dwie części: teoretyczną i praktyczną. Uczestniczyliśmy w bardzo ciekawym wykładzie, podczas którego dowiedzieliśmy się z czego zbudowane są kosmetyki. Część praktyczna odbyła się w Wielkopolskiej Szkole Medycznej w pracowni farmaceutycznej, gdzie dowiedzieliśmy się, w jaki sposób sporządzane i wytwarzane są produkty lecznicze. Ponadto poszerzyliśmy naszą wiedzę na temat żywienia dojelitowego i dożylnego. Pracownicy  pomogli nam wykonać własnoręcznie kremy na bazie naturalnych składników. Niezapomniane doświadczenie!