Sukces naszych uczniów w Festiwalu filmowym COR AD COR

   W tegoroczne wakacje czwórka uczniów X LO (Maja, Kornelia, Jagoda z 2e i Hubert z 3e) wzięła udział w Festiwalu COR AD COR – konkursu dla nastoletnich twórców, który pomaga im rozwinąć swoje skrzydła w dziedzinie tworzenia filmów. Temat VII edycji Festiwalu brzmiał „W niezmiennym świecie jest coś wielkiego, posiadać niezmienną przyjaźń”. Za zadanie mieliśmy przygotować film krótkometrażowy z dowolnego gatunku.
Postawiliśmy na produkcję fabularną – był nim film pt. „Niezmienne”. Gdy już powstał scenariusz, a chętni do współpracy aktorzy byli gotowi do nauki ról, można było zaczynać pracę. Po dwóch dniach nagrań w plenerze i całym dniu skrupulatnego montowania filmu klatki po klatce, w końcu uzyskaliśmy efekt końcowy, z którego jesteśmy dumni.
1 września dowiedzieliśmy się, że nasza produkcja zakwalifikowała się do następnego etapu i zostaliśmy zaproszeni na galę festiwalową, która miała miejsce 4 września w gmachu Szkoły Podstawowej im. Filipa Neri w Luboniu. Wyświetlone zostało pięć filmów zakwalifikowanych do finału oraz kilka znajdujących się poza nim. Walka była zacięta. Ostatecznie udało nam się zająć III miejsce.
Cieszymy się, że mogliśmy spróbować swoich sił w tego typu przedsięwzięciu – na pewno będziemy robić to częściej!
Maja Hermann i Kornelia Borzymowska 2e
Gratulujemy sukcesu!