… przed Świętami …

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia – to chyba te najważniejsze w roku poza urodzinami każdego z nas :-).
Wiadomo jak się świętuje … jest dzielenie się z bliskimi osobami opłatkiem, składanie życzeń, śpiewanie kolęd, jest zajadanie się okolicznościowymi smakołykami – może ich być ma stole tradycyjnie dwanaście, ale może być też nietradycyjnie – mniej lub więcej …
No i oczywiście w domach stoją ubrane w błyszczące bombki i kolorowe łańcuchy choinki a pod nimi leżą zapakowane świąteczne prezenty – różne prezenty.
Czasem dobrane bardzo zręcznie ( one na pewno sprawią radość obdarowanym ), ale czasem a nawet często (!) – takie, z którymi nie bardzo wiadomo, co zrobić po Świętach …
Dziwny wazonik, jeszcze dziwniejsza książka albo perfumy budzące nieprzyjemne skojarzenia …
To oczywiście tylko wybrane przykłady prezentów nieudanych.
Więc może zamiast konwencjonalnych upominków, kupionych w sklepie na ostatnią chwilę, sprawić przyjemność ważnym i kochanym osobom inaczej?
Można podarować bilety do kina, na basen, słoik samodzielnie usmażonej konfitury z pomarańczy, kubraczek dla pieska ( zrobiony z włóczki z domowego recyklingu ) – ucieszy się piesek 🙂 i jego właściciel lub właścicielka :-).
A może nawet zastąpić żywą choinkę, która po Świętach będzie zalegać na śmietniku … jako śmieć, małym gustownym stroikiem świątecznym?
Pomysłów na EKOLOGICZNE podejście do Świąt Bożego Narodzenia jest wiele !!!
Życzę Wszystkim wszystkiego najlepszego a zwłaszcza kreatywnych rozwiązań, przyjaznych dla PLANETY, w podejściu do świątecznych tradycji :-).

Śnieżynka.