Nasza drużyna w Poznańskiej Lidze Debat

   Poznańska Liga Debat to turniej skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych, w trakcie którego biorą udział w kilku debatach na tematy ekonomiczne, społeczne, środowiskowe i technologiczne. To inicjatywa, która przede wszystkim przybliża uczestnikom zasady merytorycznej dyskusji, zachęca do aktywności obywatelskiej i dzięki współpracy z poznańskimi uczelniami jest stałym elementem kalendarza oferty akademickiej w mieście. To miejsce, gdzie uczeń lub uczennica oraz nauczyciel lub nauczycielka może liczyć na wsparcie profesjonalnej kadry. To miejsce dla osób ambitnych, którzy chcą przetestować się w nowej nieznanej dziedzinie oraz pragną nauczyć się lepiej współpracować w drużynie. Tak o projekcie mówią jego twórcy.

   4 listopada na Uniwersytecie Ekonomicznym odbyła się nasza pierwsza w tym roku szkolnym rozgrywka debat oksfordzkich pod patronatem Poznańskiej Ligi Debat. Drużyną oponencką było XX LO im. K.I. Gałczyńskiego w Poznaniu. W kolejnym etapie, w grudniu, zmierzymy się z VI Liceum Ogólnokształcące im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, zatem emocje gwarantowane :).
Nasz turniej poprzedziły dwutygodniowe przygotowywania merytoryczne, spotkania online z tutorką fundacji, oraz wykład przeprowadzony przez dr Radosława Murkowskiego.
Pod bacznym okiem naszego opiekuna- Pana Marcina Kurasiaka rozważaliśmy wszelkie za i przeciw tezy: ,,W interesie Polski jest wprowadzenie bezwarunkowego dochodu podstawowego’’. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych doskonaleniem warsztatu sztuki debatowania, krytycznego myślenia i argumentacji- co piątek o 14:10 🙂

Przewodnicząca Klubu Debat Oksfordzkich, Julia Górna.