Klasa 2b na Drzwiach Otwartych Politechniki

   16 kwietnia klasa 2b wraz z Paniami Magdą Średzką i Małgorzatą Rożek udała się na Politechnikę Poznańską, która zorganizowała dla swoich przyszłych studentów Drzwi Otwarte.

   Uczniowie mieli okazję zobaczyć pracownie, w których zazwyczaj odbywają się zajęcia. Jedna z grup była na Wydziale Informatyki i Telekomunikacji w Laboratorium Komputerowych Systemów Sterowania, gdzie prowadzący pokazywał wykorzystanie IoT (Internetu Rzeczy) w inteligentnych budynkach oraz komputerowych systemów sterowania i wizualizacji procesów produkcyjnych. Druga grupa równolegle wzięła udział w pokazie różnych metod badania własności mechanicznych materiałów w Laboratorium Wytrzymałości Materiałów. Potem uczniowie na Wydziale Architektury odwiedzili Laboratorium CAAD, które jest miejscem zgłębiania praktycznej wiedzy dotyczącej narzędzi cyfrowych wspierających pracę architekta i architekta wnętrz.

   Dziękujemy wszystkim prowadzącym, którzy pokazywali, czym zajmują się na co dzień studenci. Mamy nadzieję, że Drzwi Otwarte pokazały Wam, że umysły ścisłe mają gdzie realizować swoje pasje.

Małgorzata Rożek