Dzień Kanady na Wydziale Anglistyki

W przedwiosenny wtorek 19 marca, podobnie jak w ubiegłym roku, klasa 2A wraz z kilkoma uczniami klasy 2B i opiekunami udała się na Wydział Anglistyki UAM, aby wziąć udział w Dniu Kanady, który corocznie organizowany jest przez Pracownię Literatury Kanadyjskiej.
W wykładach wzięła udział kadra uniwersytecka, studenci, oraz… uczniowie naszej szkoły!
Wykłady prowadzone były zarówno w języku angielskim, jak i polskim przez wykładowców z całej Polski. W tym roku dotyczyły one rysu historycznego marginalizowanych grup społecznych w Kanadzie.
   Po każdej sesji wykładowej uczniowie mieli szansę wygrać kanadyjski gadżet odpowiadając na pytania dotyczące wykładów, co udało się dwóm uczestnikom z naszej szkoły!
Małgorzata Bobowska