Klasa 2c poszukuje meteorytów

W ostatnim dniu lata, czyli 22 września, klasa 2c wraz z p. Hanną Kamińską i p. Dorotą Stawską udała się na lekcję geografii w terenie. Nadrzędnym celem zajęć było obejrzenie kraterów po deszczu meteorytów, który spadł ok. 5 tysięcy lat temu w rejonie dzisiejszego Moraska.

Na miejscu zbiórki uczniowie zostali podzieleni na grupy; każda grupa otrzymała osobną mapę oraz zadania, które należało wykonać podczas przejścia terenowego. Rozwiązanie zadań poszło sprawnie i przyjemnie. Najpierw klasa dotarła do Punktu Widokowego Morenowa „Funksztela”, z którego rozciągał się fantastyczny widok na miasto. Następnie, by obejrzeć zagłębienia pometeorytowe,  przeszła do Rezerwatu Przyrody Meteoryt Morasko. Stamtąd udała się na najwyższe wzniesienie Poznania – Górę Moraską – pozostałość po ostatnim zlodowaceniu.

Podczas wyjścia wszystkim towarzyszyły pozytywne emocje; była fajna atmosfera, a niezwykła aktywność uczniów przełożyła się na nowe umiejętności i wiedzę.

Jakub Sierant, klasa 2c