zdjęcie

Wywiady z Olgą Tokarczuk – część piąta projektu klasy 1e

   Kontynuując nasz projekt o Oldze Tokarczuk, wysłuchaliśmy na lekcjach wychowawczych kilku fragmentów wywiadów z noblistką, które stały się dla nas punktem wyjścia do dyskusji.

   Wiadomo, że Pani Olga jest osobą wrażliwą na otaczający nas świat, nieobojętną na to, co się w nim dzieje. Odnosząc się do wegetarianizmu naszej rodaczki, zastanawialiśmy się, jak można zacząć żyć bez mięsa (okazało się, że wśród nas są dwie ekspertki, które od dłuższego czasu stawiają na zdrowe żywienie: Ania i Alicja). Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że człowiek i jego działalność wpływają na środowisko (niekoniecznie w dobry sposób). Zatem warto zacząć zmiany od siebie, by odciążyć trochę naturę, bez której przecież nie możemy żyć.

  W innym wywiadzie Pani Olga opowiadała o zawodzie pisarza, który według niej jest najbardziej samotnym zawodem świata. To stwierdzenie zmusiło nas do zastanowienia się nad plusami i minusami wykonywania wolnego zawodu. W końcu klasa 1e to klasa artystyczno-teatralna! Omawialiśmy m.in. zawód blogera, vlogera, polecając sobie nawzajem ludzi, którzy według nas mają coś do zaoferowania innym. Oto niektóre z naszych propozycji:

https://www.youtube.com/channel/UCRWskElXZvb3q0W5JopPTnQ

https://www.youtube.com/channel/UCELsE3w85wy7hXFmU2eRn_w

https://youtube.com/c/Einzelg%C3%A4nge

https://youtube.com/c/NishkaMovie

https://youtube.com/c/%C5%9AmiemW%C4%85tpi%C4%87

https://youtube.com/c/Cz%C5%82owiekAbsurdalny

   Zachęcamy do wysłuchania wywiadów z Olgą Tokarczuk. Jeżeli szukacie autorytetów, to niewątpliwie Pani Olga może nim się dla Was stać.

Małgorzata Rożek