zdjęcie

Etap Okręgowy XLVII Olimpiady Geograficznej

     Dnia 6 lutego br. w Collegium Georgaphicum UAM odbył się Okręgowy Etap XLVII Olimpiady Geograficznej. Ze względu na sytuację epidemiczną etap ten przebiegał się w bardzo okrojonym zakresie. 67 uczestników tego etapu w Okręgu Wielkopolskim przez 150 minut zmagało się z zagadnieniami dotyczącymi rzeźby krasowej, zbiorowisk roślinnych Polski czy kartografii. Wszystko okraszone zostało dodatkowymi łamigłówkami matematycznymi. Zrezygnowano w tym roku z części ustnej zmagań Olimpijczyków co z pewnością wpłynęło na niższy poziom stresu u uczestników. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice: Martyna Rybarczyk, Martyna Malusi (2B) oraz Barbara Sypniewska (2G). Niestety, regulamin zabraniał osobom postronnym wejścia do budynku uczelni. Mogły wejść tam jedynie nasze uczennice. Jednak udało nam się spotkać przed budynkiem i wykonać pamiątkowe zdjęcia. W tym roku przygoda z Olimpiadą Geograficzną dla całej trójki zakończyła się na Etapie Okręgowym. Ale to i tak przecież ogromny sukces. Nasza szkoła obsadziła aż 5% miejsc zawodów okręgowych. Jeszcze raz gratulujemy uczestniczkom wielkiej pracy włożonej w zebranie danych, nabranie chęci i napisanie pracy i wielka pracę, którą wykonały przygotowując się do zawodów okręgowych. Przypomnijmy, że obok wyżej wymienionych uczennic prace I etapu napisały również Kamila Srul oraz Natalia Lahuta (obie 3C).