Włącz się do akcji!

Dzień dobry!
Rozpoczynamy nowy rok z nowymi wolontariackimi wyzwaniami!

Nasza szkoła przystępuje do akcji Syty Poznań! Partnerem Kampanii jest Miasto Poznań i Prezydent Miasta. Głównym celem Kampanii jest wsparcie organizacji społecznych walczących z głodem, aktywizacja młodzieży, uwrażliwienie na problem ubóstwa i rozwijanie chęci pomocy potrzebującym. To zbiórka żywności w placówkach edukacyjnych na terenie miasta Poznania (od października do czerwca 2024). Nasz miesiąc zbiórki to właśnie styczeń! Zebrane produkty zostają przekazane do organizacji charytatywnych m.in. Zupa na Głównym, Jadłodajni Sióstr Elżbietanek, Pogotowie Społeczne.

Produkty można przynosić do gabinetu psychologa przez cały styczeń. Tu będą przygotowywane paczki do odbioru!

Co zbieramy?
– konserwy rybne, mięsne, pasztety
– przeciery i passaty pomidorowe,
– gotowe dania w słoikach
– sucha fasola i groch
– cukier, kawa ziarnista i mielona
– słodycze, przekąski ( pieczywo chrupkie, wafle ryżowe, paluszki, batony, ciastka)
– przyprawy
– gorące kubki ( zupy, kisiele, budynie)
– słoiki i puszki ( ogórki, papryka, kukurydza itp)

Zachęcamy wszystkich do włączenia się do akcji. Zaangażowani uczniowie zostaną nagrodzeni punktami.

Dorota Stawska