Marysia – pasja – bycie społecznikiem

Nazywam się Maria Nowakowska i jestem uczennicą klasy drugiej filmowo-teatralnej w X LO w Poznaniu. Od września aktywnie działam jako Radna w Młodzieżowej Radzie Miasta Poznania, gdzie przewodniczę dwóm komisjom: Polityki Społecznej oraz ds. Samorządów Uczniowskich. W ramach moich działań zajmuję się problemami społecznymi, stawiam na integrację poznańskiej młodzieży i nawiązywanie dialogów. Zależy mi na podejmowaniu rozmów na ważne tematy, zwłaszcza te uważane za tzw. tematy tabu. Interesuję się również teatrem i muzyką, dlatego podjęłam się też pełnienia funkcji vice przewodniczącej w komisji ds. Kultury i Sportu. Wraz z innymi staram się rozwiązywać problemy młodych artystów.
Jako młodzież chcemy, aby w naszym mieście żyło się lepiej. Podejmujemy wiele inicjatyw oraz realizujemy wiele projektów. Ściśle współpracujemy z Radą Miasta Poznania i jej komisjami, różnymi fundacjami i wszystkimi chętnymi społecznikami. Zajmujemy się pomocą w organizacji różnorakich akcji. A jak to się wszystko u mnie zaczęło? Moja przygoda z samorządami rozpoczęła się w gimnazjum, gdzie miałam przyjemność pełnienia funkcji przewodniczącej szkoły. Następnie zdecydowałam się dołączyć do Młodzieżowej Rady Gminy w Tarnowie Podgórnym. Tam zostałam wyróżniona nagrodą ,,Młodego Lwa” w kategorii Młody Społecznik, a po zakończeniu kadencji dostałam propozycję reprezentowania naszej szkoły właśnie w Młodzieżowej Radzie Miasta Poznania. Udzielam się też w młodzieżowych organizacjach społecznych. Chcę dalej rozwijać się w tym kierunku, a po maturze planuję studia na kierunku Polityka Społeczna.